Lazer Ile Diş Eti Estetiği
Buradasınız: Anasayfa / Tedavilerimiz
Lazer ile Diş Eti Estetiği
Lazer ile Diş Eti Estetiği
PEMBE DİŞ ETİ ESTETİĞİ

Gülüşümüz yüz estetiğimizi etkileyen en önemli faktördür. Güzel bir gülüş estetiği için diş etlerimizin dudak ve dişlerle uyumlu, simetrik ve sağlıklı görünüşte olması gerekir. Gülümseme esnasında eğer diş etlerimiz yerinde ve düzgün değilse, diş etlerini düzeltmenin en kolay, konforlu, sağlıklı ve başarılı yöntemi Er:YAG Lazer ile yapılan minik operasyonlar ile diş estetiği düzenlemeleridir.

Gülüş tasarımı (smile design) tasarımı yapılan hastalarımızda diş eti düzenlemeleri gerekiyorsa hızlı ve biyolojik iyileşme en önemli faktördür. Lazer operasyon esnasında biyolojik olarak iyileşmeyi stimüle eder, genellikle ağrısızdır. İyileşme çok hızlı ve ağrısız olur.

 

DİŞ ETİ BOY DÜZELTMELERİ (PEMBE ESTETİK)

Estetik diş hekimliği doğal, beyaz ve düzgün dişlerin pembe diş etiyle mükemmel uyumu ile sağlanır. Pembe estetik sağlıklı, sert, açık pembe ve kanaması olmayan diş etidir. Estetik diş hekimliğinde diş etinin pembe rengi ve dişlerle olan seviyeleri çok önemlidir. Diş etlerinin simetrik hale getirmek için gingivoplasti denen diş eti seviyelendirme işlemi yapılır. Er:YAG Lazer ile yapılan hem kemik hem diş eti seviyelendirme gibi cerrahi işlemlerden sonra genellikle kemik ve diş eti iyileşmesi çabuk ve ağrısız olur. Karşıdan göze hoş gelen, sağlıklı, estetik bir gülüş elde etmenin yolu diş eti ve dişlerin uyumunun çok iyi sağlanmasıyla olur. Sağlıklı diş eti kemiğe sıkı bir şekilde yapışmalı, açık pembe, parlak ve pütürlü bir görünümde olmalıdır.

DİŞ ETİ DİZAYNI

Estetik olarak güzel bir gülüş için dişler kadar diş etlerinin de önemi büyüktür. Diş etlerinin sadece sağlıklı olması yeterli olmayabilir. Özellikle gülme hattında diş eti şekli ve rengi büyük önem taşır. Diş etinin diş yüzeyini fazla örtmesi ya da gülme anında çok fazla görünmesi (gummy smile) dişler güzel olsa bile çirkin bir gülümsemeye neden olabilir. Aynı şekilde diş etinin asimetrik olması ya da hiç görünmemesi de ciddi estetik problemler yaratabilir.

​Son yıllarda gelişen lazer teknolojisiyle diş eti şekillendirmeleri eskiye oranla çok daha hızlı ve kolay olarak yapılabilmektedir. Diğer alanlarda olduğu gibi yumuşak doku operasyonları da ağrısız ve problemsiz halledilebilmektedir. Ayrıca tedavi sonrası iyileşme geleneksel yöntemlere göre oldukça hızlı olur.

GUMMY SMILE TEDAVİSİ

Gummy smile, diğer adıyla diş eti gülüşü; konuşurken ya da gülerken diş etlerinin normalden fazla görülmesi durumuna verilen isimdir. Dişlerin rengi, diş eti sağlığı, dişlerin görünüşü ve diğer her şey mükemmel olsada diş etleri çok göründüğünde gülüş estetiğini bozmaktadır. Şimdi lazer tedavi sayesinde çok kısa sürede diş eti seviyeleri düzeltilerek 1-2 seansta gülüşünüz çok daha estetik ve güzel bir görünüşe sahip olunabilir.

Gummy smile tedavisi kombine bir tedavidir. Diş etleri gerekirse kemik lazer ile seviyelendirilir. Er:YAG Lazer ve Nd:YAG Lazer kombine kullanılabilir. İşlem tek seansta ağrısız olmaktadır. Daha sonra botoks uygulayarak üst dudağın bir parça aşağı inmesi sağlanır.

Randevu İçin Bizi Arayın