Lazer Destekli İmplantoloji
Buradasınız: Anasayfa / Tedavilerimiz
Lazer Destekli İmplantoloji
Lazer Destekli İmplantoloji

Hekimler için implant cerrahisi lazerler sayesinde çok daha güvenli ve başarılı hale gelmiştir. İmplant yapılacak bölgede olan her türlü enfeksiyon operasyon öncesi Er:YAG veya Nd:YAG Lazerler ile tamamen temizlenir ve operasyonun başarısı sağlanır. Enfeksiyonlu bir dişin çekiminden hemen sonra çekim bölgesini lazer ile kürete ederek enfeksiyondan tamamen temizleyerek anında başarılı bir şekilde implant konulması mümkün olur. 

Kemik eksikliği olan durumlarda implant öncesi bölgedeki dokuyu hazırlamak için lazer ile güvenli dezenfeksiyon sağlanır ve uygulanacak kemik tozunun (greft) kemik oluşumunu sağlamadaki başarısını çok artırır.

İmplant çevresinde oluşan iltihaplanma ve enfeksiyonların (peri-implantitis) tedavisinde Er:YAG Lazer ile implant yüzeyi ve dokular temizlenerek kemik ve doku oluşumu sağlanarak tedavi edilmesi mümkün olur.

Lazer kullanımı geleneksel yöntemlere göre çok daha rahat bir alternatiftir. Ağız cerrahlarının ve diş hekimlerinin daha karmaşık görevleri yerine getirmelerine, kan kaybını azaltmalarına, ameliyat sonrası rahatsızlığı azaltmalarına, yara enfeksiyonu olasılığını azaltmalarına ve hastaların daha hızlı gülümsemeye dönmesi için daha iyi yara iyileşmesini sağlamalarına olanak tanırlar.

Randevu İçin Bizi Arayın