Lazer Ile Endodonti (Kanal Tedavisi)
Buradasınız: Anasayfa / Tedavilerimiz
Lazer ile Endodonti (Kanal Tedavisi)
Lazer ile Endodonti (Kanal Tedavisi)
Zamanında müdahale edilmeyen diş çürükleri ilerleyerek dişin iç kısımlarında bulunan diş sinirlerine ulaşır ve burada iltihap oluşturarak şiddetli ağrılara neden olurlar. Endodonti, diş kökü kanalı ve kök ucu ile ilgili hastalıkların tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

​Endodontik tedavi gerektiren bir dişe zamanında müdahale edilmezse, hastada o dişin üstünde çiğneyememe, dişin kök bölgesinde ağrı ve uyuşma hissi, gece uykudan uyandıracak derecede yoğun ağrı, kök ucunda apse ve bazen de yanağın ve yüzün dahi şişmesi gibi şikayetler meydana getirir. Bu tipte şikayetler yaratan bir dişin tedavisi ancak kanal tedavisi ile mümkündür ve eğer tedavi yapılmazsa dişin kaybedilmesine kadar giden bir süreçle karşı karşıya kalınacaktır.

​Lazer ile kanallarda bakteri temizliği ve sterilizasyon sağlanmaktadır. Dolgu ve kanal tedavisi sırasında oluşabilecek ağrılar iğneye gerek kalmadan lazerin özel tekniğiyle dişe özel uyuşturulabilir. Lazer ışını uygun bir teknikle kanal içindeki tüm bakterileri temizler. Kanal tedavileri genellikle anestezi ile ve ağrısız olarak bitirilir. Kanal tedavisi yapılırken özellikle enfeksiyonlu kanallarda iyi bir sterilizasyon sağlandığı için iyileşme hızlı olur.

Kanal tedavisinde hekim önce varsa çürük dokuları temizler ve diş sinirine ulaşır. Özel aletlerle kök kanallarını boşaltıp şekillendirir. Uygun solüsyonlarla kanalları yıkayarak ve kanal duvarlarını aşındırıp şekillendirerek bakterileri uzaklaştırır. Lazer ışınıyla genişletilen kanalın içi tamamen sterile edilerek lezyon yok edilir. Hekim uygun görürse çoğu zaman aynı seansta kanallar kanal dolgu maddeleriyle doldurulur.

Kanal Tedavisi Yenileme

Görüntüleme sistemleriyle başarısız olduğu tespit edilen kanal tedavileri gelişmiş yeni dental teknolojiler ile tedavi şansını yakalamıştır (3 boyutlu görüntüleme ve lazer gibi). 

Randevu İçin Bizi Arayın